Новини

Підсумки ХІІІ Національної ЛГБТІ-конференції України

Julian Denysenko
Автор Julian Denysenko

5-7 листопада відбулася ХІІІ Національна ЛГБТІ-конференція України/Ukraine National LGBTI Conference, яка вперше проходила у онлайн-форматі та охопила 58 спікерів та спікерок з більш ніж 30-ма презентаціями про  роботу з ЛГБТІ та авторськими заходами. Інтерес до цьогорічної Конференції виявили користувачі (офіційно їх було зареєстровано приблизно 230) не тільки з України, але й з понад 11 інших країн з усього світу.

Завдяки інтенсивному наповненню та зручному онлайн-формату цьогорічна конференція, яка проходила під гаслом “Час обмежень – епоха можливостей”, запам’яталася усім учасникам та учасницям, які активно брали участь в події, ставили питання та ділилися своїми враженнями, використовуючи хештег #13NC2020.

Ретельно підібране, експертне і напрочуд збалансоване наповнення Конференції стало можливим завдяки копіткій роботі організаційного і технічного комітету та запрошених спікерів і спікерок.
На початку конференції виступила Оксана Доброскок – спеціалістка з регіональної адвокації та посилення потенціалу спільноти в ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ»з оглядом результатів конкурсу міні-грантів ХІІ Національної ЛГБТІ-конференції, а пізніше розповіла про проведену роботу щодо розбудови лідерської та організаційної спроможності ЧСЧ в регіонах.

Координатор з національної політики та законодавства нашої організації та Національного ЧСЧ-консорціуму #MSM_PRO Святослав Шеремет підняв питання про правове середовище для ЛГБТІ в Україні. Святослав підкреслив, що ЛГБТІ вже є вагомою частиною громадсько-політичного життя в Україні, проте важливість проактивної участі спільнот у процесах національної адвокації й надалі є дуже і дуже важливою. В рамках цих активностей Консорціум зараз адвокатує зміни до Кримінального кодексу щодо запобігання злочинам, спричиненим нетерпимістю, зокрема щодо СОГІ, а також щодо запровадження реєстрованих цивільних партнерств в Україні.

Розповідь Євгена Білоцького про діяльність мереж параюридичної допомоги для ЧСЧ/ЛГБТІ+ та уразливих підлітків “Гомофобам хана?”в рамках роботи Alliance.Global продемонструвала, що розбудова спроможності спільноти щодо самостійного реагування на виклики та здійснення захисту своїх прав завдяки діям команди Мережі параюристів знаходяться на дуже високому рівні і вже здатні давати дійсну відсіч будь-яким гомофобним загрозам.

Наш Дмитрий Кобрин розповів про досвід роботи шелтеру для ЧСЧ і трансгендерних людей в нових умовах, а Андрій Богославець – про  впровадження інноваційних інтервенцій з отримання PrEP та тестування на ВІЛ в умовах пандемії COVID-19. Судячи з активності в онлайн-чаті, доповіді хлопців були справді потрібними та актуальними для всіх присутніх на конференції.

В рамках третього дня Валерія Зубатенкo – менеджерка Мережі параюристів – підлітків, провела чудову авторський захід “Я – ЛГБТІ підліток. Що мені робити”? Він був присвячений важливим питанням, що постають перед підлітками, які з раннього віку усвідомлюють свою приналежність до ЛГБТ-спільноти та зазнають різного роду утисків та дискримінацію зі сторони суспільства та свого оточення. Валерія також виступила модераторкою чудової сесії в перший день роботи “Права та свободи людини для ЛГБТІ в Україні: моніторинг і захист”.

ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» та Національний ЧСЧ-консорціум #MSM_PRO надзвичайно задоволені перебігом та результатами цьогорічної ЛГБТІ-конференції. Ми продовжуємо працювати над підбиттям підсумків та підготовкою фінальної Резолюції конференції, та вже зовсім скоро повернемося до вас із найгострішими та найдискусивнішими питаннями, які лунали на заході, аби ще раз зануритися в ту неймовірну атмосферу, та, можливо, віднайти для себе ще більше нових пластів для роботи у наступному міжконференційному році!

Про автора

Julian Denysenko

Julian Denysenko