Про Нас

Громадська організація «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» спеціалізується на наданні послуг з профілактики ВІЛ / СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), орієнтована на розвиток і згуртування підгрупи геїв і бісексуалів як частини ЛГБТ-спільноти й всієї спільноти загалом, а також сприяння зниженню рівня гомо-, бі- і трансфобії в українському суспільстві.

Діяльність організації розпочалася в 2001 році з групи активістів, які, усвідомлюючи основні ризики ЧСЧ, започаткували у Києві громадську ініціативу з профілактики ВІЛ / ІПСШ. Юридично «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» був зареєстрований у 2002 році. З того часу організацією було реалізовано більше 20 проектів і досліджень серед ЧСЧ, що дозволило досягнути охоплення 40% ЧСЧ-аудиторії, яка отримує послуги в сфері профілактики ВІЛ / ІПСШ в Україні.

На сьогодні колектив «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» – це група активних ініціативних молодих людей, які вбачають місію організації у досягненні гідного рівня життя ЛГБТ в Україні, сприянні соціальній справедливості, яка б гарантувала відсутність дискримінації та стигматизації за ознакою сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.

Діяльність організації постійно розвивається й охоплює все нові напрямки. На сьогодні основна активність «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» зосереджена на аутріч / соціальній роботі, тестуванні на ВІЛ / ІПСШ, розвиткові ком’юніті-центру для ЧСЧ, а також регіональній адвокації доступу уразливих груп до медико-соціальних послуг.

Аутріч передбачає надання послуги соціального консультування та безкоштовне розповсюдження презервативів і лубрикантів в популярних серед ЧСЧ громадських місцях з метою встановлення безпосереднього контакту з представниками цільової аудиторії.

Тестування на ВІЛ / ІПСШ проводиться на базі працюючого при ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» ком’юніті-центру для ЧСЧ, партнерських лікувально-профілактичних установ. Послуга безкоштовна, анонімна і конфіденційна.

Робота ком’юніті-центру ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» організована за принципом «усі послуги в одному місці». Тут будь-який бажаючий ЧСЧ може отримати соціальну консультацію, пройти тестування на ВІЛ / ІПСШ, поспілкуватися з іншими представниками ЧСЧ-аудиторії, отримати підтримку психолога. Всі послуги безкоштовні, анонімні і конфіденційні. Інформаційно-освітні, розважальні та тематичні заходи ком’юніті-центру спрямовані на розвиток індивідуального потенціалу кожного ЧСЧ.

Фізичне здоров’я та психологічне благополуччя усіх ЧСЧ є ключовими принципами діяльності ком’юніті-центру та ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ».

Робота з укріплення потенціалу та спроможності уразливих спільнот впроваджується громадською організацією «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» за напрямком “Соціальна мобілізація, посилення зв’язків, взаємодія та координація” серед уразливих груп СІН/ЗПТ, секс-працівників, ЧСЧ, колишніх ув’язнених в п’яти областях України (Херсонська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Одеська), за фінансової підтримки БО “Мережа” та МБФ “Альянс громадського здоров’я”.

В рамках роботи за напрямком “Соціальна мобілізація, посилення зв’язків, взаємодія та координація” проводяться Регіональні Ради Спільнот, Круглі столи, семінари, тренінги, табори, залучаються представники уразливих груп до роботи у Обласних Координаційних Радах з протидії наркоманії та з протидії поширенню ВІЛ/СНІД та інше.

Основними результатами за цим напрямком ми очікуємо виділення фінансування з місцевих бюджетів на програми профілактики ВІЛ / СНІД серед найбільш уразливих до ВІЛ груп населення.