Про Нас

Громадська організація «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» спеціалізується на наданні послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), орієнтована на розвиток і згуртування підгрупи геїв і бісексуалів як частини ЛГБТ-спільноти й всієї спільноти загалом, а також сприяння зниженню рівня гомо-, бі- і трансфобії в українському суспільстві.

Діяльність організації розпочалася в 2001 році з групи активістів, які, усвідомлюючи основні ризики ЧСЧ, започаткували у Києві громадську ініціативу з профілактики ВІЛ/ІПСШ. Юридично «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» був зареєстрований у 2002 році. З того часу організацією було реалізовано більше 50 проєктів і досліджень серед ЧСЧ, що дозволило досягнути охоплення 40% ЧСЧ-аудиторії, яка отримує послуги в сфері профілактики ВІЛ / ІПСШ в Україні.

На сьогодні колектив «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» – це група активних ініціативних молодих людей, які вбачають місію організації у досягненні гідного рівня життя ЛГБТ в Україні, сприянні соціальній справедливості, яка б гарантувала відсутність дискримінації та стигматизації за ознакою сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.

Діяльність організації постійно розвивається й охоплює все нові напрямки. На сьогодні основна активність «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» зосереджена на аутріч / соціальній роботі, тестуванні на ВІЛ / ІПСШ, розвиткові ком’юніті-центрів для ЧСЧ, інформаційних кампаніях, параюридичній допомозі, шелтері, дослідженнях, а також регіональній адвокації доступу ключових груп до медико-соціальних послуг.

Аутріч передбачає надання послуги соціального консультування та безкоштовне розповсюдження презервативів і лубрикантів в популярних серед ЧСЧ громадських місцях з метою встановлення безпосереднього контакту з представниками цільової аудиторії.

Тестування на ВІЛ / ІПСШ проводиться на базі працюючих при ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» ком’юніті-центрах для ЧСЧ, партнерських лікувально-профілактичних установ. Послуга безкоштовна, анонімна і конфіденційна.

Робота ком’юніті-центрів ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» організована за принципом «усі послуги в одному місці». Тут будь-який бажаючий ЧСЧ може отримати соціальну консультацію, пройти тестування на ВІЛ / ІПСШ, поспілкуватися з іншими представниками ЧСЧ-аудиторії, отримати підтримку психолога. Всі послуги безкоштовні, анонімні і конфіденційні. Інформаційно-освітні, розважальні та тематичні заходи ком’юніті-центру спрямовані на розвиток індивідуального потенціалу кожного ЧСЧ.

Фізичне здоров’я та психологічне благополуччя усіх ЧСЧ є ключовими принципами діяльності ком’юніті-центрів та ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ».

Значним напрямком роботи організації є робота у сфері адвокації в інтересах здоров’я та прав ЧСЧ/ЛГБТ на національному та місцевому рівнях, мобілізація та укріплення лідерського і організаційного потенціалу ЧСЧ, що впроваджується з січня 2018 року в рамках Національного ЧСЧ-консорціуму.

Національний ЧСЧ Консорціум #MSM_PRO – це платформа організаційної взаємодії українських громадських лідерів, що представляють громадські організації «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА»», «Гей-форум України» та «Спектр Харків», що працюють з метою розширення прав і свобод людини, а також забезпечення гідного рівня життя і високої якості надання послуг для осіб, які входять до груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ. Діяльність Національного ЧСЧ Консорціуму ведеться громадськими організаціями що працюють на умовах значимої участі чоловіків, що мають секс з чоловіками.

Основними пріоритетними адвокаційними завданнями Консорціуму на сьогоднішній день є запровадження в Україні реєстрованих цивільних партнерств (РЦП), внесення змін до Кримінального кодексу щодо запобігання злочинам на грунті ненависті, зокрема в контексті СОГІ, виділення бюджетного фінансування на послуги громадського здоров’я для ЧСЧ, розвиток регіонального лідерства.

В рамках правозахисного напрямку нашої організації працюють дві національні параюридичні мережі: ЧСЧ/ЛГБТІК та підлітків яких торкнулася епідемія ВІЛ. Спеціально навчані параюристи та параюристки надають первинну юридичну допомогу у випадках порушення прав за ознаками сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності (СОГІ), ВІЛ-статусу, віку тощо, займаються медіамоніторингом щодо відношення до ЛГБТІК з боку людей що приймають рішення, праворадикальних угрупувань, церковних діячів тощо, та реагування на мову ворожнечі. Параюридичні мережі співпрацюють з низкою правозахисних організацій таких як Українська Гельсинська спілка з прав людини, ГО “КиївПрайд”, ОБСЄ та тощо, а також проводять інформаційно-освітні заходи для ЧСЧ та уразливих підлітків.

В 2016 році команда організації запустила інформаційну кампанію “GETTEST” про безкоштовне тестування на ВІЛ та ІПСШ для ЧСЧ, що з 2018 року стала всеукраїнською. Вся інформація щодо кампанії на сайті проекту www.gettest.com.ua
В 2018 році креативна команда організації запустила інформаційну кампанію, щодо загальнодержавної програми інноваційного методу профілактики PrEP в Україні. Вся інформація щодо кампанії на сайті проекту www.prep.com.ua
З 2019 року організація запустила проєкт “Шелтер” для ЧСЧ/ЛГБТ людей, що опинилися в складній життєвій ситуації, постраждали від переслідувань і дискримінації за ознаками СОГІ (сексуальної орієнтації та, або гендерної ідентичності). Більш детально про проект на спеціальній сторінці організації http://ga.net.ua/ua/poslugi-organizatsiyi/shelter-dlya-msm-lgbt-2/