Мережа притулків та Інформаційна кампанія профілактики ВІЛ серед ЧСЧ в Україні
«Мережа притулків та Інформаційна кампанія профілактики ВІЛ серед ЧСЧ в Україні» згідно Грантової угоди № EXF23 від 01.01.2024 року за фінансової підтримки Groupe AFD «Expertise France»

Мережа притулків
В умовах війни, що триває в Україні, представники ЛГБТІК+ спільнот стикаються не лише з соціальними труднощами, такими як дискримінація та насильство, але й з новими викликами, зокрема, з небезпекою, пов’язаною з військовими діями. Наші шелтери надають безпечне місце для тимчасового проживання особам, які стали жертвами війни, або тим, хто не має можливості залишатися у своєму домі через конфлікти, переслідування чи інші загрози, зокрема в умовах евакуації чи вимушеного переселення.
У нинішніх умовах війни багато представників ЛГБТІК+ людей змушені покидати свої домівки через прямі загрози з боку військових дій або через соціальну ворожнечу та насильство, пов’язане з їхньою сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю. Наші шелтери забезпечують безпечні умови для тимчасового житла, що дозволяє знайти прихисток від насильства, переслідування та інших зовнішніх загроз. Ми надаємо житло тим, хто став жертвою війни, біженцям із тимчасово окупованих територій та тим, хто через дискримінацію чи агресивне ставлення був змушений залишити свої домівки. Ми гарантуємо конфіденційність та захист приватної інформації, адже усвідомлюємо важливість безпеки для ЛГБТІК+ спільнот, особливо в умовах війни.
Одним з основних аспектів нашої роботи є консультування та підтримка за принципом «рівний-рівному». Наші консультанти та психологи — самі частина ЛГБТІК+ спільноти або мають великий досвід роботи з її представниками. Це дозволяє створювати атмосферу довіри та комфортні умови для мешканців шелтерів, адже вони можуть спілкуватися з людьми, які розуміють їхні переживання та потреби. Консультації проводяться з урахуванням специфічних проблем і травм, яких зазнали мешканці, а також допомагаємо відновити їх психологічне та емоційне здоров’я.
Психологічна підтримка є надзвичайно важливою, особливо в умовах війни, коли люди з ЛГБТІК+ спільнот зазнають подвійного стресу — як від наслідків війни, так і від дискримінації та соціальної ізоляції. Наші спеціалісти працюють не лише з тими, хто пережив фізичне насильство чи переслідування, але й з тими, хто постраждав від психоемоційного тиску, соціальної ізоляції або втрати підтримки з боку родини та близьких через свою орієнтацію чи ідентичність.
У часи війни особи з ЛГБТІК+ можуть стикатися з ще більшою соціальною ізоляцією або втратити доступ до своїх соціальних мереж підтримки. Тому ми не тільки надаємо фізичний притулок, а й сприяємо відновленню соціальних зв’язків, підтримуємо формування нових контактів і допомагаємо відновити відчуття належності до спільноти. Важливими для цього є організація зустрічей, які дозволяють людям спілкуватися та підтримувати один одного, а також культурні заходи, які допомагають не лише знайти нових друзів, а й об’єднатися в складний час.
Ми працюємо над тим, щоб кожен мешканець відчував себе в безпеці, мав можливість звернутися за допомогою в будь-який момент та отримати її своєчасно. Наш шелтер — це не лише місце для фізичного притулку від загроз, але й простір, де кожна людина може відновити емоційну рівновагу, знайти підтримку та відновити свою гідність і людяність.
Для оформлення заявки перейдіть за посиланням.
Інформаційна кампанія
Інформаційний напрямок передбачає наявність ресурсу для профілактики ВІЛ-інфекції в Україні, а саме: www.PrEP.com.ua, де є механізм реєстрації для отримання профілактики ВІЛ в організаціях, які надають ці послуги. Портал дозволяє зареєструватися та автоматично надіслати заявку до організацій, що працюють із профілактикою ВІЛ у регіонах України, зокрема для ЧСЧ.
Механізм на сайті дає можливість соціальним працівникам отримувати заявки від неурядових організацій, що реалізують програми Глобального фонду у різних регіонах. У заявці вказуються дані клієнта (ім’я, телефон) та бажана дата отримання послуги (експрес-тестування на ВІЛ та інші послуги, передбачені на порталі). Клієнти потрапляють на сайт через рекламу, що поширюється на різних платформах Інтернету, таких як мобільні додатки для знайомств, соціальні мережі або пошукові системи.
Інформаційна кампанія полягає у створенні та поширенні контенту на різних Інтернет-платформах: TikTok, Instagram, Facebook, а також через рекламу на сайтах і мобільних додатках для ЧСЧ. Для цього залучається креативна команда, яка розробляє відео і матеріали на теми ВІЛ, ІПСШ, сексуального здоров’я, ЛГБТІ+ та інші, щоб заохотити глядачів реєструватися для отримання послуг профілактики.