Без рубрики

В інфекційному контролі за туберкульозом з’явились нові агенти змін

Громадською організацією «Інфекційний контроль в Україні» у рамках реалізації Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» проведено тренінг з інфекційного контролю за туберкульозом.

Впродовж тижня з 18 по 22 травня в тренінговому центрі на базі КП «Профдезінфекція» навчались 20 працівників громадських організацій з різних областей України. В інтерактивному режимі учасники тренінгу опановували основи інфекційного контролю та вишукували шляхи вдосконалення власної роботи в галузі адвокації інфекційного контролю за туберкульозом.40376233.7axyq6gv7u.W665

 

У перші ж хвилини тренінгу багато з учасників замислились, а чи саме в цій темі вони планували розібратись за найближчі п’ять днів. Адже запитання, які є в перед тренінговому тестуванні, інколи ставлять в незручне положення й досвідчених лікарів.

Але вже перші планові заходи дали відповідь на поставлені запитання. І ця відповідь була однозначна – так! Адже ж перша лекція озвучує жахливі цифри захворюваності на туберкульоз у світі та в Україні. Щорічно в світі на туберкульоз починають хворіти близько 9 мільйонів людей, 1,5 мільйони – помирає. Щороку. Але туберкульоз виліковний і ним можна не захворіти.

40376274.h9tui1zakj.W665

То в чому ж причина? Може вона в словах, що наведені в Концептуальних засадах оптимізації протитуберкульозних заходів і реформування протитуберкульозної служби в Україні: «Діяльність протитуберкульозної служби та організація проведення протитуберкульозних заходів, як протитуберкульозною службою, так і загальною медичною мережею в Україні незадовільні й потребують оптимізації та реформування.»?

Може вже настав час інтеграції протитуберкульозної служби з загальною медичною мережею, центрами СНІДу та іншими зацікавленими органами виконавчої влади та службами?

40376359.pccjlu036y.W665

Поки ці та інші найважливіші питання будуть вирішуватись на політичній арені нашої країни, учасники тренінгу ознайомились з чотирма компонентами інфекційного контролю за туберкульозом.

40376557.7v78dzbk7t.W665

Кожному з компонентів інфекційного контролю було приділено максимум уваги, а отриманні знання закріплені практичними навичками. Наприклад, учасники тренінгу мали можливість пройти унікальний для України кількісний фіт-тест (тест на щільність прилягання респіратору до обличчя).

40376372.ipjvsoz368.W665

Окрім роботи з приладами цікавими були й практичні вправи з розробки поетапних планів впровадження інфекційного контролю. Причому, що розроблені різними групами плани оцінювали самі ж учасники процесу. А переможці, якими виявилася група на чолі з Віталієм Горбуновим, отримала в подарунок навчальний посібник «Загальна епідеміологія»               /Н.О. Виноград, З.П. Василишин, Л.П. Козак/.

40376475.g2y0vbbj1x.W665

«Вражень маса,» – говорить один із найактивніших учасників тренінгу Олег Зайцев, – «Тренінг дуже пізнавальний. Я зрозумів, що мої знання у сфері туберкульозу до нього були просто нульовими. Уже в процесі тренінгу ми розпочали думати, що і як зробити в офісі, щоб впровадити елементарні компоненти інфекційного контролю за туберкульозом. З радістю прийду, якщо буде така можливість, на такий тренінг ще раз. Так як знання з цього питання потрібно поповнювати постійно».

Сертифікати учасникам тренінгу вручив керівник Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Картлос Канкадзе. Разом з сертифікатами учасники отримали й електронні носії з матеріалами нових підходів до профілактики та лікування туберкульозу.40376484.8bc7svy1fi.W665

Результати після тренінгового тестування показали значне зростання рівня знань. Та й бажання змін значно зросло. Після цього тренінгу палаючий вогник в очах ще 20 працівників неурядових неприбуткових організацій, які успішно закінчили тренінг з інфекційного контролю за туберкульозом, згасити буде не просто.

По матеріалам  http://infection-control.com.ua/

Про автора

АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ

АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ

Залишити коментар