Отримання PrEP/ДКП

PrEP/ДКП – це таблетка, що, просто кажучи, не дає ВІЛ (вірусу імунодефіциту людини) інфікувати Ваш організм.

Також детальна інформація та реєстрація на отримання на веб-сайті: www.prep.com.ua

Якщо дослівно PrEP (Pre-exposure prophylaxis) – це ПЕРЕДконтактна профілактика, таблетки, які приймають за певний час до сексуального контакту.

Забезпечення доступу до послуги доконтактної профілактики (ДКП) – використання АРВ препарату особами з ВІЛ-негативним статусом є визнаним засобом попередження ВІЛ серед людей, які мають ризики інфікування ВІЛ. ДКП стає важливим доцільним елементом зменшення ризику передачі ВІЛ у тих людей, які використовують презервативи періодично.

Проведені дослідження в світі довели ефективність перорального прийому ДКП серед ЧСЧ та свідчать про те, що при щоденному використанні препарату, рівень передачі ВІЛ знижується до понад 99%. За умов високої прихильності практика ДКП належить до рекомендованих ВООЗ ( Всесвітня організація охорони здоров’я) втручань для людей, які мають суттєвий ризик інфікування ВІЛ.

ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» перша в Україні (за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Київського міського центру СНІДу) провела пілотний проєкт по імплементації ДКП в Києві серед ЧСЧ/ТГ на 100 курсів у 2018 році, а з 2019 року впроваджую національну програму.
Станом на 2022 рік організація надає послуги з соціального супроводу в отриманні PrEP у 9 регіонах:
– Київ
– Київська область
– Львів
– Харків
– Дніпро
– Ужгород
– Івано-Франківськ
– Чернівці
– Чернігів

В процесі отримання PrEP організація забезпечує тестуванням на ВІЛ, тестуванням на Гепатит В та визначенням кліренсу креатиніну.

Для швидкої реєстрації на послуги, необхідно скористатися веб-сайтом: www.prep.com.ua