Про організацію

Громадська організація «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» спеціалізується на наданні послуг з ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), зосереджена на розвитку та консолідації ЛГБТІК+ спільноти; захист прав людини та сприяння зменшенню гомо-, бі- та трансфобії в українському суспільстві.

Юридично ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» була зареєстрована у жовтні 2002 року. З того часу організація провела понад 80 проєктів та досліджень серед ЛГБТІК+. Сьогодні основна діяльність організації зосереджена на наданні першочергової гуманітарної та фінансової допомоги під час війни, роботі притулків для ЛГБТІК+, наданні послуг громадського здоров’я для ЧСЧ та ЛГБТІК+, розвитку громадських центрів та інших «безпечних просторів». « для ЛГБТІК+, захисту прав людини та проведення національної адвокації доступу ЛГБТІК+ до прав та здоров’я.

Освітні, інформаційні, розважальні та тематичні заходи в ком’юніті центрах спрямовані на розвиток індивідуального потенціалу кожного ЧСЧ/ЛГБТІК+ представника. Фізичне здоров’я та психологічне благополуччя всіх ЧСЧ/ЛГБТК+ є ключовими принципами «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ».

Наша адвокаційна робота полягає у сфері здоров’я та прав ЧСЧ/ЛГБТК+ людей на національному та місцевому рівнях, мобілізації та посиленні лідерства та організаційної спроможності ЛГБТК+, яка реалізується з січня 2018 року в рамках Національного ЛГБТІ-консорціуму. Діяльність цього Консорціуму здійснюють чотири громадські організації, які працюють на умовах значущої участі ЛГБТІК+ людей. Основними пріоритетними адвокаційними завданнями Консорціуму на сьогоднішній день є запровадження в Україні реєстрованих цивільних партнерств (РЦП), внесення змін до Кримінального кодексу щодо запобігання злочинам на ґрунті ненависті, зокрема в контексті СОГІ, виділення бюджетного фінансування на охорону здоров’я ЧСЧ/LGBTIQ+, розвиток регіонального лідерства.

У рамках правозахисного напряму нашої організації ми маємо національну мережу параюридичних ЛГБТІК+ і працюємо серед інших спільнот, таких як споживачі ін’єкційних наркотиків, ЛЖВ, колишні ув’язнені, люди, хворі на туберкульоз та ін. Спеціально підготовлені помічники юристів надають первинну правову допомогу у справах про порушення прав за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (СОГІ), ВІЛ-статусу, віку та тощо, займаються медіа-моніторингом ставлення до ЛГБТІК+ осіб, які приймають рішення, а також реагування на мову ненависті. Параюридичні мережі співпрацюють з низкою правозахисних організацій, таких як Українська Гельсінська спілка з прав людини, КиївПрайд та ін., а також проводять інформаційно-просвітницьку діяльність для ЧСЧ/ЛГБТІК+ та інших.

З 2016 року творча команда організації започаткувала інформаційну кампанію «GETTEST» про безкоштовне тестування на ВІЛ та ІПСШ для ЧСЧ, яка з 2018 року стала всеукраїнською. Вся інформація про акцію на сайті проєкту www.gettest.com.ua

З 2018 року творча команда організації розпочала 2-гу інформаційну кампанію про загальнонаціональну програму інноваційної профілактики ВІЛ – PrEP в Україні. Вся інформація про акцію на сайті проєкту www.prep.com.ua.

Враховуючи ситуацію, що склалася в Україні, що склалася після широкомасштабного вторгнення агресора, АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ приділяє особливу увагу ментальному/психологічному здоров’ю представників ЛГБТІК ком’юніті. Інформацію щодо сервісів психологічного здоров’я можна отримати на веб-сайті www.mentalk.com.ua

У 2019 році організація запустила проєкт Shelter для ЧСЧ/ЛГБТІК+ людей у Києві. Проєкт орієнтований на людей, які перебувають у складних життєвих ситуаціях або страждають від переслідувань та дискримінації через СОГІ (сексуальна орієнтація та/або гендерна ідентичність). Детальніше про проєкт на спеціальній сторінці організації http://ga.net.ua/ua/poslugi-organizatsiyi/shelter-dlya-msm-lgbt-2/

З початку широкомасштабних військових дій в Україні, спричинених російською атакою 24 лютого, наша організація надає першочергову гуманітарну допомогу ЛГБТК+ ВПО (внутрішньо переміщеним особам) та їхнім родинам, які опинилися у складній воєнній ситуації. Ця допомога полягає в індивідуальній фінансовій підтримці (в тому числі на переїзд із зон активних бойових дій), надання тимчасового притулку на базі нашої організації чи інших громадських організацій, а також гуманітарної допомоги продуктами харчування, гігієнічними наборами, необхідними медикаментами тощо. Окрім київського притулку, який ми відновили на початку 2022 року, наша організація відкрила три нові притулки у Дніпрі та Чернівцях у березні-квітні 2022 року, а також у Львові у вересні 2022 року для ЛГБТІК+ та їхніх родин.