27 жовтня в Києві відбувся круглий стіл «Соціальне замовлення як механізм фінансування послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу», який провела НУО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я за підтримки програми USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії», в якому взяв участь і представник «Гей-альянсу».
http://www.lhsi.org.ua/index.php/uk/76-sotszamovlennya
На заході були представлені результати дослідження механізму фінансування соціального замовлення серед різних уразливих груп населення у сфері ВІЛ/СНІДу, для забезпечення сталості надання послуг для груп підвищеного ризику після закінчення фінансування Глобального фонду.
Чесно кажучи, після закінчення круглого столу у мене було значно більше питань, ніж відповідей, бо зовсім не зрозуміло яким чином буде впроваджуватись механізм соціального замовлення (а, можливо, буде впроваджений якийсь інший механізм) для профілактики ВІЛ, бо влада вважає це питання наразі не пріоритетним для себе.
На зустрічі виявилося, що Міністерство соціальної політики написало нові соціальні стандарти на послуги з ВІЛ/ІПСШ для уразливих груп, а також нещодавно проводило громадське обговорення цього питання у себе на сайті. Але майже ніхто з громадських організацій, хто безпосередньо працює з цими групами, про це навіть не чув. Тобто, соціальні стандарти були складені без участі НУО та врахування їх зауважень та потреб і це питання потребує додаткової адвокації зі сторони неурядового сектору.