17-18 вересня 2015р. Відбувся експертний візит спеціаліста з адвокації ГО «Гей-альянс» Анатолія Ніштука до Кіровограду, під час якого ним були надані консультації регіональному координатору в Кіровоградській області Вікторії Лінцовій. Серед питань, що розглядалися, ми хотіли б виділити такі:
– Було проаналізовано стан виконання обласної програми протидії наркоманії. Аналіз офіційного звіту результатів виконання програми за 2014 рік показує, що програма була виконана лише частково. Для того, щоб зрозуміти наскільки програма була ефективною, чи навпаки, необхідно забезпечити проведення громадського аналізу результатів виконання програми. Для здійснення такого аналізу було вивчено всі заходи регіональної програми протидії наркоманії.
– Було надано технічну підтримку стосовно збільшення чисельної кількості ЧСЧ в Кіровоградській області та внесення змін до обласної програми з ВІЛ/СНІДу щодо збільшення об’єму фінансування на заходи по роботі з ЧСЧ. В основі одноіменної доповіді на найближчому засіданні обласної Координаційної ради з ВІЛ/СНІДу та ТБ будуть покладені матеріали біоповедінкового дослідження серед ЧСЧ в 2013 році здійсненого на замовлення МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».
– Обговорено питання щодо необхідності ініціювати розробку та забезпечити подальше впровадження механізму перехідного періоду надання послуг для уразливих груп за рахунок місцевого бюджетного фінансування, особливо з середини 2017 року. Експертом було запропоновано створити робочу групи при ОКР, яка займатиметься розробкою плану перехідного періоду, у т.ч. використовуючи наробки Міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження механізму перехідного періоду при МОЗ, яка працює зараз над цими питаннями на національному рівні.
– Проаналізовано алгоритм надання безкоштовної правової допомоги для уразливих спільнот, що зараз налагоджується в Кіровоградській області.
Для довідки:
Робота з укріплення потенціалу та спроможності уразливих спільнот впроваджується громадською організацією “Гей-альянс” за напрямком “Соціальна мобілізація, посилення зв’язків, взаємодія та координація” серед уразливих груп СІН/ЗПТ, секс-працівників, ЧСЧ, колишніх ув’язнених в п’яти областях України (Львівська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Сумська), за фінансової підтримки ВБО “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ” та МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”.