Інформуємо вас, що 31 березня в приміщенні Одеської ОДА відбувся круглий стіл з представниками громадянського суспільства та влади, який був присвячений розробці обласної Стратегії перехідного періоду щодо програм зменшення шкоди, профілактики ВІЛ, програм ЗПТ для уразливих спільнот в Одеському регіоні.
В заході взяли участь представники державних структур, профільних медичних закладів, активісти уразливих до ВІЛ спільнот та спеціалісти НУО.
Під час круглого столу регіональним координатором ГО «Гей-альянс» в Одеській області Оленою Грибовою було поінформовано присутніх про роботу адвокаційного проекту нашої організації в регіоні та був представлений адвокаційний план роботи на 2016 рік. Олена Грибова презентувала проект Національної стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та план заходів щодо реалізації Стратегії.
Голова БФ «Веселка» Микола Подолян проінформував учасників про проблемні моменти в реалізації програми ЗПТ в Одесі та Одеській області, а саме: закриття двох сайтів ЗПТ, відсутність рецептурної форми ЗПТ, відсутність фінансування з місцевих бюджетів метадону, відсутність наказу про безперервність ЗПТ та нехватку кваліфікованих лікарів-наркологів на сайтах ЗПТ.
Керівник одеського БФ «Шлях до дому» Наталя Кіценко проінформувала присутніх про початок роботи нової програми «Білгород-Дністровська гуманітарна ініціатива» з подолання ВІЛ/СНІДу серед ключових груп, який проводиться за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії» та про її можливе співробітництво з Одеською Регіональною радою спільнот.
В результаті жвавого обговорення та дискусій, учасники круглого столу вирішили:
1. З числа присутніх учасників засідання сформувати робочу групу по формуванню Стратегії перехідного періоду щодо програм зменшення шкоди, профілактики ВІЛ, програм ЗПТ для уразливих спільнот в Одеській області. Перше засідання робочої групи провести протягом двох тижнів.
2. Врахувати в Стратегії перехідного періоду Одеської області:
– заходи щодо вирішення проблем програми ЗПТ в Одесі та області;
– заходи, які будуть сприяти реалізації проекту у м. Білгород-Дністровськ.
Для довідки:
Робота з укріплення потенціалу та спроможності уразливих спільнот впроваджується громадською організацією “Гей-альянс” за напрямком “Соціальна мобілізація, посилення зв’язків, взаємодія та координація” серед уразливих груп СІН/ЗПТ, секс-працівників, ЧСЧ, колишніх ув’язнених в п’яти областях України (Одеська, Херсонська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська), за фінансової підтримки ВБО “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ” та МБФ ” Альянс Громадського здоров’я”.
Регіональна рада спільнот (РРС) – це консультативно-дорадчий орган, куди входять лідери та активісти найбільш уразливих до ВІЛ груп, яка має за мету значно посилити спроможність спільнот шляхом спільних адвокаційних дій, у тому числі до збільшення доступу до медико-соціальних послуг представників уразливих спільнот в регіоні.