У квітні-травні 2016 року представники Одеської регіональної ради спільнот прийняли участь у заходах, які були спрямовані на впровадження соціального замовлення на обласному рівні, а саме конкурсу соціальних проектів неурядових організацій. Соціальні проекти повинні заповнити прогалини у наданні допомоги незахищеним верствам населення, серед яких люди, які живуть з ВІЛ, наркозалежні, секс-працівники, ЧСЧ, хворі на туберкульоз, особи, які повернулись з місць позбавлення волі, сироти, люди з обмеженими можливостями, сім’ї та діти, які опинились у складних життєвих обставинах, учасники АТО, вимушено переміщені та інші.
Проведення конкурсу соціальних проектів в Одеській області можливо в рамках двох обласних цільових програм 1) соціальної підтримки населення на 2016-2017 роки «Захист і турбота», 2) протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки, які затверджені рішенням сесії обласної ради від 21.12.2015 року.
Протягом травня в Одеській обласній державній адміністрації було проведено засідання круглого столу (16.05.2016) щодо визначення пріоритетних проблем, підготовки документів для впровадження конкурсу соціальних проектів за участю керівництва департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення, представників структурних підрозділів облдержадміністрації, неурядових організацій, членів Регіональної ради спільнот, депутатів обласної ради. Потім питання обговорювалось на засіданнях постійної комісії з охорони здоров’я та соціальної політики Одеської обласної ради щодо визначених пріоритетних проблем, затвердження документів для проведення конкурсу проектів неурядовими організаціями, фінансування проектів-переможців з обласного бюджету у 2016 році.
Результатом проведеної роботи стане затверджене розпорядження про проведення конкурсу соціальних проектів у 2016 році з визначеною процедурою проведення конкурсу, формою заявки, номінаціями та строками, яке очікується у найближчі дні. Після цього на сайті Одеської обласної державної адміністрації буде розміщено інформацію про умови проведення конкурсу соціальних проектів для участі неурядових організацій.
Для довідки:
Робота з укріплення потенціалу та спроможності уразливих спільнот впроваджується громадською організацією “Гей-альянс” за напрямком “Соціальна мобілізація, посилення зв’язків, взаємодія та координація” серед уразливих груп СІН/ЗПТ, секс-працівників, ЧСЧ, колишніх ув’язнених в п’яти областях України (Одеська, Херсонська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська), за фінансової підтримки ВБО “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ” та МБФ ” Альянс Громадського здоров’я”.