Без рубрики

МОЗ України затвердило схему прийому PrEP 2+1+1 в Україні

МОЗ України офіційно затвердило схему прийому PrEP, яку раніше затвердив ВООЗ

Міністерство охорони здоров’я України затвердило Стандарти охорони здоров’я доконтактної та постконтактної медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції (Наказ від 05.02.2021 № 189)

Посилання на веб-сайт МОЗ: https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-05022021–189-pro-zatverdzhennja-standartiv-ohoroni–zdorov᾿ja-dokontaktnoi-ta-postkontaktnoi–medikamentoznoi-profilaktiki-vil-infekcii?fbclid=IwAR34cytEutYc1fTo1kdlSdbAqfUlv50n8PBU42pbBR6qe2o4IFKwiAOhgTM

Призначення медикаментозної доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (PrEP)

Доконтактна профілактики ВІЛ (PrEP або пероральна ДКП) призначається для профілактики інфікування ВІЛ людям, які мають високий ризик інфікування, як частину комбінованих заходів із попередження поширення ВІЛ.

Стандарт PrEP (ДКП) передбачає оновлення схем прийому для різних ключових груп:

• Щоденна схема для всіх, хто має високі ризики до інфікування (залишилась як і раніше);

• Схема прийому на вимогу — «дозування 2+1+1» для ключової групи ЧСЧ (чоловіки, що практикують секс з чоловіками).

Таке оновлення схем стає більш доступним для пацієнтів та відповідно дозволяє розширити покриття людей, які будуть отримувати профілактику ВІЛ.

Завдяки цьому Стандарту у лікарів є можливість призначати ліки з урахуванням індивідуального підходу до кожного пацієнта. Також відповідно до Стандартів кожен заклад (надавачі послуг з PrEP, Центри СНІДу та ін.) оновлює свої клінічні маршрути.

Застосування медикаментозної постконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (ПКП)

Постконтактна профілактика (ПКП) передачі ВІЛ-інфекції розпочинається якомога швидше, але не пізніше 72 годин після контакту, у результаті якого потенційно могла відбутися передача ВІЛ, незалежно від типу такого контакту.

Стандарт ПКП передбачає новий підхід до призначення препаратів відповідно до рекомендацій ВООЗ та доказової медицини. Препарати, які входять до складу цього методу профілактики ВІЛ, є менш токсичні, високоефективні та й надалі залишаються безкоштовними для пацієнтів.

Центр громадського здоров’я України планує провести низку навчань для надавачів послуг із медикаментозної профілактики ВІЛ із детальним оглядом Стандартів.

Джерело: https://www.prep.com.ua/blog/62

Про автора

АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ

АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ