04 серпня на території Вінницького обласного наркологічного диспансеру “Соціотерапія» відбувся круглий стіл щодо реалізації програми протидії наркоманії в області, а також про необхідність впровадження механізму замісної підтримувальної терапії через мережу сімейних лікарів у місті Вінниця.
В заході взяли участь головні лікарі обласного наркологічного диспансеру та центру СНІДу, працівники медичних установ, УМВС, активісти найбільш уразливих до ВІЛ груп, представники НУО.
На круглому столі учасниками було наголошено, що завдяки роботі програм зменшення шкоди серед СІН вдалося добитися зниження кількості первинних випадків зараження ВІЛ, про вже реалізовані активності в рамках програми протидії наркоманії, встановлення ефективного партнерства з управлінням освіти та УМВС в рамках реалізації програми.
Регіональний координатор ГО «Гей-альянс» у Вінницькій області Тетяна Нікелсен розповіла про економічні та соціальні переваги механізму отримання ЗПТ через мережу сімейних лікарів. Були надані розрахунки економічної ефективності впровадження такого методу надання лікування ЗПТ. Активісти уразливої групи ЗПТ/СІН на власних прикладах доводили необхідність впровадження ЗПТ через мережу сімейних лікарів, як ефективного фактору, що полегшить ресоціалізацію пацієнтів ЗПТ.
В результаті обговорення, учасники вирішили:
1. Провести спільну робочу зустріч з начальником міського відділу охорони здоров’я щодо спільної розробки вищевказаного механізму отримання ЗПТ в лікувальних закладах міста Вінниця та долучити представників спільноти СІН/ЗПТ до адвокаційного процесу.
2. Регіональному координатору ГО «Гей-альянс» провести моніторинг виділення коштів під реалізацію заходів обласної програми протидії наркоманії, в рамках програми «Здоров’я нації”.
Для довідки:
Робота з укріплення потенціалу та спроможності уразливих спільнот впроваджується громадською організацією “Гей-альянс” за напрямком “Соціальна мобілізація, посилення зв’язків, взаємодія та координація” серед уразливих груп СІН/ЗПТ, секс-працівників, ЧСЧ, колишніх ув’язнених в п’яти областях України (Львівська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Сумська), за фінансової підтримки ВБО “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ” та МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”.